star_border

Baumit Life Challenge:

Avrupa’nın En Prestijli
Cephe Yarışması

Bir evin dış cephesi, içinde yaşayanların benzersiz tarzını ve kişiliğini yansıtan yüzüdür. Baumit Life Challenge ile alçının içindeki zengin potansiyeli ortaya çıkarmak, farklı malzemelerin, dokuların, formların ve renklerin dinamik etkileşimini keşfetmek için bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu çok yönlü aracı algılama ve kullanma şeklimizi yeniden tasarlarken bize katılın ve barındırdığı sınırsız yaratıcılığı keşfedin.

gün

saat

dakika

saniye

Life Challenge – Yarışma

2012 yılında Avrupa’nın en geniş dış 
cephe renk kartelası olan Baumit Life’ı 
sektöre kazandıran Baumit’in, kullanılan 
dış cephe sıvaları ile farklı doku, form ve 
renk kombinasyonları oluşturarak hayal 
gücü, tasarım ve ustalığı buluşturma 
hedefiyle 2014 yılından beri düzenlediği 
bir yarışmadır.

Aralarında Türkiye’nin de olduğu, Baumit’in faaliyet gösterdiği tüm Avrupa ülkelerini kapsayan 
yarışma, her iki yılda bir sektörün tüm emekçileri arasında güçlü işbirliği yaratma vizyonuyla, tüm sektör profesyonellerinin katılımına açık olarak 
düzenlenmektedir.

Kazananlar nasıl seçiliyor?

13 bağımsız uzmandan oluşan panelde, Baumit'e bağlı tüm ülkeleri kapsayan 300'den fazla proje değerlendiriliyor. Bunlar arasından her kategorideki en iyi 6 cephe, büyük ödül töreni için "aday" olarak seçiliyor. Etkinlikten hemen önce uzman jüri, cephe tasarımının zirvesi için ayrılmış olan ve gıpta ile bakılan Life Challenge Ödülü de dahil olmak üzere her kategoride nihai kazananları belirliyor.

Uzman değerlendirmelerinin yanı sıra, herkesi halk oylaması sürecine katılmaya davet ediyoruz. Ödül töreninden yaklaşık iki ay öncesinden başlayarak, favori cepheleriniz için oyunuzu kullanma fırsatına sahipsiniz, bu da olağanüstü mimari başarıların demokratik kutlamasını güçlendiriyor.

6 Kategori

Bunlar Baumit Life Challenge'ın kategorileridir.

 Çok Katlı Konut
Konut Dışı Yapı
Dış Cephe Isı Yalıtımı 
Renovasyonu
Tarihi Yapı Restorasyonu 
Dokusu ile Fark Yaratan Yapı

Life Challenge Tarihçesi

İlk kez 2014 yılında Viyana'da verilen ödülün başarısı nedeniyle Baumit her iki yılda bir Avrupa'nın en iyi cephelerini ödüllendiriyor.

2022

Baumit Life Challenge Award Winner 2022

Life Challenge Award 2022, Slovenya'nın Ljubljana kentindeki Cukrarna galerisine verildi. Mimar Scapelab d.o.o.

2020/21

Baumit Life Challenge Award Winner 2021

Life Challenge Ödülü 2021 Vilnus'taki (LT) MO Müzesi'ne verildi. Mimarlar: "Studio Libeskind" ve "Do Architects". İnşaatçı: UAB "Naresta".

2018

Spanish Baumit Life Challenge Winner 2018 in Bratislava.

Baumit Slovakya, Bratislava'daki Philharmony'de üçüncü etkinliğe ev sahipliği yaptı. 320'den fazla projenin jüri heyeti tarafından değerlendirildiği 2018'in kazananı İspanya oldu.

2016

Robert Schmid at the Baumit Life Challenge price giving ceremony in madrid.

Madrid'de düzenlenen Life Challenge 2016'ya 21 ülkeden 400'den fazla mimar, geliştirici ve uygulamacı katıldı. Slovakyalı bir cephe ana ödülü evine götürdü.

2014

Baumit Life Challenge 2014 in Vienna

Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen ilk ödül, başlangıç etkinliğiydi. Seçilmiş 15 mimardan oluşan uluslararası bir uzman jüri, İspanyol bir cepheyi 2014 Life Challenge kazananı olarak ödüllendirdi.

Avrupa’nın En Prestijli Mimarlık Ofisleri Burada Sen Neredesin? 

Baumit cepheli bir binaya sahipseniz, inşa ettiyseniz veya tasarladıysanız, kategorilerden birinde veya hatta ana ödülde kazanmak için gerekenlere sahipseniz, bizimle iletişime geçin ve 2024'teki Life Challenge'ın bir sonraki baskısı için gönderin. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!