star_border

Jüri Kurulu

Farklı ülkelerden katılım sağlayan 13 jüri üyesi de, sunulan projeleri değerlendirecektir. Kazananlar ise, Mayıs 2020'de, İspanya'nın Valencia kentinde gerçekleşecek olan etkinlikte canlı olarak anons ediliyor olacaktır.


Mauro Bravo is the chairman of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Mauro Bravo

İspanya, Kurul Başkanı

Mauro Bravo (Santiago de Chile, 1973), Marina del Mármol ile birlikte MARMOLBRAVO'daki mimarlık ofisinin başındadır. Her ikisi de Estudio UNTERCIO (2006-2015) ve Estudio MARMOLBRAVO'nun (2015'ten beri) kurucu ortaklarındandır. Bravo, lisanslı bir mimardır ve Madrid Resmi Mimarlar Koleji'nin (COAM) üyesidir. Stüdyosunun inşa ettiği projelerden biri olan Vallecas 47, 2014 yılında yılın en iyi Avrupa cephesi için Asprima 2013 ve Challenge 66 ödülüne layık görüldü.
Bravo, ETSAM Universidad Politécnica'dan (Madrid, 2005) mimarlık derecesi ile mezun olmadan önce, Güzel Sanatlar Okulu, Universidad Complutense (Madrid, 1996) 'de Güzel Sanatlar dalında lisans derecesi aldı. ETSAM'da Grafik Fikir Bölümü'nde araştırma projesini savunduktan sonra, 2011 yılında İleri Araştırmalar Diploması aldı. Madrid'de IED için İç Tasarım profesörü olarak çalıştı. Bravo, eğitimini TU Delft Üniversitesi'nde (Hollanda, 2000-01) ve Politecnico di Milano'da (Milano, 1995-96) daha da ileri götürdü.Richard Černý 

Çek Cumhuriyeti

Richard Černý (1974 doğumlu). 1992 - 1999 VUT (Teknoloji Koleji) Brno - Mimarlık Fakültesi, 1999 - 2000 LOHAN ASSOCIATES (CHICAGO, ABD)

Yarışmalar, fahri ödüller: 1997 Prag Kalesi Sülünlüğü, Prag, 1997 İskandinav Merkez, Prag, 2002 Opava'da Alt Meydan ve Opava'da Masaryk Meydanı'nın yeniden inşası, 2004 Brno'da yeni yolcu demiryolu istasyonu, 2008 PLAZA Liberec alışveriş merkezi.

Başlıca projeler: 2006 CENTRUM CHODOV - alışveriş merkezi, Prag, 2007 Liberec'de konut kompleksi PANORAMA, 2008 FORUM Liberec, 2012 Residence LIBEREC, 2016 Janov nad Nisou'da Kralovka dağ oteli, 2018 Liberec'te Masarykova evi.

Samuel Delmas is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Samuel Delmas 

Fransa

1977'de Fransa'nın Aurillac şehrinde doğan Samuel Delmas, ENSA Montpellier ve Quebec Üniversitesi'nde (Kanada) Mimarlık eğitimi aldı. 2001 yılında mezun olduktan sonra Paris'e yerleşti ve burada birçok ünlü Fransız mimari ajansında proje yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılında, şu anda 23 kişinin istihdam edildiği kendi ajansını kurdu.

"Avrupa'nın Gelişen Genç Mimarları" 2012 yarışmasında "40 Yaş Altı"  için adaylık kazanan Delmas, 2016 yılında alanının en büyük Fransız ödülü olan "l'Équerre d'Argent" ödülünü kazandı. Çok sayıda faaliyette yer aldı: “Ordre des Architectes Ile-de-France” ın seçilmiş üyesi ENSA Montpellier'de (2004/2010) mimarlık öğretimi (2007/2013) ve "Maison de l'Architecture Ile-de-France" (2010/2013) başkan yardımcısı oldu.
Çalışmasının amacı ise, tüm projelerinde duygu, hassasiyet ve cömertliği yansıtmak ve ortaya koymaktı.

Bogdan Dziedzic is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Bogdan Dziedzic

Polonya

Krakov Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu (1990), teknik bilimler doktoru (1998) ve Polonya Mimarlar Odası ve Mühendisler Odası üyesidir. Krakov Teknoloji Üniversitesi - Bina Tasarım Enstitüsü (1990-2019) Mimarlık Fakültesi'nde uzun zamandır araştırmacı olarak çalışmakta. Fransa ve Almanya'daki mimari stüdyolardaki stajlarda profesyonel deneyim kazandı ve Polonya'da ve yurtdışında bireysel projeler üzerinde çalıştı. 1994 yılından beri kendi tasarım stüdyosunu yönetiyor. Tasarım başarıları arasında birkaç kamu binası, endüstriyel tesislerin yanı sıra çok aileli ve tek aileli konut evleri bulunmaktadır. Halen, mimari ve inşaat alanında bir çok projede danışman olarak çalışmaktadır.

Bogdan Dziedzic is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Mathias Haack

Almanya

Mathias Haack, Münih'teki uygulamalı bilimler Üniversitesi'nde ve Bremen'deki Sanat Üniversitesi'nde Mimarlık eğitimi aldı. ABD Connecticut, New Haven'daki Cesar Pelli & Associates tarafından çalışma deneyimi nedeniyle die CIEE, Uluslararası Eğitim Değişim Konseyi bursu aldı. Öğrenimi sırasında ve sonrasında Prof. Werner Fauser, Otto Steidle & Partner gibi bürolarda çalıştı ve Berlin'deki Arata Isozaki ofisinde proje müdürlüğü yaptı. Heike Haack Lauerbach ile birlikte 1995 yılında Berlin'de ve daha sonra Almanya'da Karlsruhe'ye yakın bir mimarlık ofisi kurdu. Münster ve Berlin'deki eğitim faaliyetlerinden sonra Darmstadt'ta uygulamalı bilimler Üniversitesi'nde ders verdi.

Photo: Mateja Jordovič Potočnik, Lenka Kavčič is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Lenka Kavčič

Slovenya

Lenka Kavčič mimar, mentor ve öğretim görevlisidir. Mekansal müdahalelere yenilikçi yaklaşımlar konusunda uzmanlaşmıştır ve daha yüksek bir konut kültürünü savunmaktadır.

Open House Slovenia'nın da (OHS) organizatörü olan aFRONT Enstitüsü'nü kurdu. Geçtiğimiz on yıl boyunca, İSG çağdaş Slovenya mimarisi için en önemli çevrimiçi rehberi sunan Slovenya'nın en büyük mimari festivali oldu. Ayrıca, ülkedeki en yüksek mimari ödül olan Plečnik Madalyası'nın sahibidir.

Lenka Kavčič, çocuklara mimariyi tanıtan mimari projesi ve BIO 16 - Endüstriyel Tasarım Bienali ile altın madalya ödül aldı.
Misyonu ve vizyonu, mekânın insanlara adanması gerektiği yönündedir ve geleceğimiz için iyi alanları koruyabileceğimize inandığından, daha yüksek bir mekansal kültür ve mimari standart elde etmeyi amaçlar.

Verena Mörkl is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Verena Mörkl

Avusturya

Verena Moerkl, Viyana Üniversitesi ve ETSA Barcelona'da mimarlık eğitimi almıştır. 2003 yılında Christoph Moerkl ile birlikte SUPERBLOCK'u kurdu. Aynı yıl, Study Kat eğitimi için Schütte Lihotzky bursu aldılar. Verena, 2011/2013 yılında, Viyana Teknik Üniversitesi Şehir Planlama Enstitüsü'nde öğretim görevlisi olarak görevlendirilmiştir.

2016 yılından bu yana Viyana Belediyesi'nin Sübvansiyonlu Konutları Mimari Danışma Konseyi'nin tam üyesi olarak hizmet vermektedir. 2012 yılından bu yana SUPERBLOCK, “Gebietsbetreuung Stadterneuerung” (Kentsel yenileme Ofisi) yüklenicilerinden biridir.

SUPERBLOCK ağırlıklı olarak sübvansiyonlu konut projeleri ve şehir planlaması üzerinde çalışmakta ve Avusturya ve Almanya'da çeşitli tasarım ve şehir planlama yarışmaları kazanmıştır.

Verena Mörkl is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Sebastian Nagy

Slovakya

Sebastian Nagy, 1980'de Nitra'da doğdu. Bratislava'daki Slovak Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu, ancak çalışmaları Stockholm, İsveç Kraliyet Teknoloji Enstitüsü ve Rotterdam'daki Berlage Enstitüsü'ndeki çalışmalarından güçlü bir şekilde etkileniyor.

 Uluslararası tasarım yarışması Robustness Beton Tasarım Yarışması'nı (İsveç) kazandı. Uyguladığı projeler, örneğin: apartman TRIANGOLO (Nitra), ev OTIO (Drážovce) ve Villa ATRIO (Bratislava). Sebastian Nagy, TRIANGOLO (2008) konut evinin tasarımında prestijli Dušan Jurkovič Ödülü'nü kazandı, OTIO (2011) evinin tasarımı için CE.ZA.AR Kamu Ödülü aldı ve Mies van der Rohe için iki kez aday oldu ödül TRIANGOLO (2009), OTIO (2013)

Verena Mörkl is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Sergejs Ņikiforovs 

Letonya

1979'da Riga Teknik Üniversitesi'nden mezun oldu. 1992'den itibaren - Riga merkezli NAMS mimarlarının kurucu ortağı ve ortağıdır. Bir ekibin başkanı olarak, Letonya genelinde farklı türlerde projeler geliştirdi - aralarında - Riga'da Letonya Bankası tesislerinin yenilenmesi, 2002-2003, Riga'da Yeni Apostolik Kilisesi binası, 2000-2004, Jugla Perakende Merkezi Riga, Letonya, 2001-2002, Riga, Lettgallia Students Corporation House, 2001-2006, Konut konut alanı Riga, 2005-2019, Cesis İtfaiye İstasyonu, Letonya, 2011-2014, Adazi Ücretsiz Waldorf Okul tesisleri ve spor tesisleri , Letonya, 2008-2016.

Yarışmalara başarılı katılım - aralarında yaratıcı bir ekibin üyesi olarak - Liepaja, Letonya'daki yerleşim alanı, 1985, Riga'daki Letonya Devlet İdaresi Kurumu binasının yenilenmesi, 1994, Lejastiezumi, Letonya, 1999, Mezaparks yerleşim bölgesi Riga, Letonya, 2006, gözetleme kulesi üstünde Gaizins - Letonya en yüksek zirvesi, 2012. Ayrıca kendisi, Letonya Mimarlar Birliği Konseyi Üyesidir.

Nevzat Sayın is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Nevzat Sayın

Türkiye

1954 yılında, Hatay’da doğdu. 1978 yılında, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980'e kadar sosyal konutlar üzerine bir yüksek lisans çalışması; 1984'e kadar usta-çırak yöntemiyle okul sonrası mimarlık eğitimi; 1986'ya kadar bilgi/görgü arttırma gezileri yaptı. 1986'dan bu yana farklı büro yapılanmaları ile mimarlık çalışmalarını sürdürüyor. Yurtiçi ve yurtdışı mimarlık ödüllerine aday gösterildi ve ödüller aldı. 2004'te “Düşler Düşünceler İşler” adlı kitabı; 2015'te, “Bir Yapı Kitabı” yayınlandı. NSMH adı altında süren mimarlık çalışmalarının yanı sıra Türkiye’nin farklı mimarlık okullarındaki, eğitim çalışmalarının bir uzantısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesidir. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, konferanslar, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam ediyor. Çalışmalarının bir bölümünü mimarlık yazıları, röportajları, sergileri ve yayınları oluşturuyor.

Verena Mörkl is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Svetoslav Stanislavov

Bulgaristan

2003 yılında Sofya, Bulgaristan'daki UACEG Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Diploma projesi, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından Konut Mimarisi bölümünde En İyi Tez ödülüne layık görüldü. Aynı yıl Svetoslav Stanislavov, kariyerine Varna'daki bir lider mimarlık stüdyosunda Ortak Mimar olarak başladı. 2012 yılında kendi mimari pratiğini kurdu - STARH.

O zamandan beri, yüksek kaliteli tasarım ve estetik konusundaki güçlü inancı yerel ve uluslararası platformlarda beğeni topladı. STARH Mimarlık, MasterPrize (eski APP), Mimar A + Ödülü, IDA Tasarım Ödülleri, A Tasarım Ödülleri, BigSEE ödüllüdür. 2018 yılında ArchDaily tarafından Yılın İnşası'na aday gösterildi.

Ante Vrban is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Ante Vrban

Hırvatistan

Zagreb'de Mimarlık Fakültesinden mezun olmuştur. 19 yaşında çalışmaya başladı. Bugün, dünya çapında 300'den fazla gelişmiş lüks proje ile uluslararası düzeyde ödüllü bir mimar olduğu kanıtlanmıştır.

Projelerinin doğa ve çevre ile bağlantılı ışığa ve yansımalara karşılık gelen “AV atmosferi” olduğu bilinmektedir. Küresel düzeyde, projelerine dahil ettiği doğal alternatif enerji, güneş, rüzgar kaynaklarına dahil oldu. Mottosu: “Doğa ile bir olmalıyız ve gezegenimizdeki iklim değişikliklerinin farkında olmalıyız”.

Adrian-Emilian Zerva is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Adrian-Emilian Zerva

Romanya

Bükreş Mimarlık ve Şehir Üniversitesi'nden mezun olmuş ve masterını tamamlamıştır.

Profesyonel deneyimleri:

- 2016 Jüri Üyesi –Mimarlık Bienali - UAR - Konut
- 2018 Mimari Bienale Küratörü UAR - Konut
- 2019 Jüri Yıllık Yarışma Mimarisi Üyesi OAR Bükreş
- 2019 Expomondial Dubai 2020 Jüri Üyesi - Romanya Katılımı
- Helsinki, Finlandiya, Yunanistan ve Hollanda'da büyük bir KENTSEL MERKEZİ REABİLİTASYONU'nda UAR Heyeti üyesidir.