Zeminde ne kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?
star_border

Kendiliğinden yayılan  ya da kaba şap?
Zeminde ne kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Kendiliğinden yayılan şaplar

Düz olmayan zeminleri son kat kaplamaya hazır hale getirmek için basit ve etkili bir çözümdür. Mutfaklar ve banyolar dahil olmak üzere tüm yaşam alanlarında kullanıma uygundur. Kolayca uygulanır. Ayrıca yerden ısıtma sistemleri için kullanıma uygundur. Kendiliğinden yayılan şapı direk alt yüzeye uygulayın. Öncesinde şapın zemine nüfuz edebilmesi için bağlayıcı görevi görecek astar uygulayınız. Baumit Nivello Quattro kalsiyum sülfat esaslı bir şaptır.

Kalsiyum sülfat esaslı şaplar

Anhydrtový liaty poter

Baumit kalsiyum sülfat esaslı şapları, direk döşeme üzerine veya alt zemine uygulayabilirsiniz. Mükemmel ısı iletim özellikleri sayesinde dökülen kalsiyum sülfat esaslı şaplar yerden ısıtma sistemleri için idealdir. Kendiliğinden yayılma özelliği sayesinde mükemmel düz bir yüzey sağlar, çalışmayı kolaylaştırır ve zaman kazandırır. Geniş zemin yüzeylerinin hızla tamamlanması için idealdir. Malzeme sertleşme sırasında hacim olarak çok az değişir. Standart mutfaklar ve banyolar dahil olmak üzere tüm yaşam alanlarında kullanıma uygundur. 20 mm'ye varan kalınlıklarda uygulanabilir.

Çimento esaslı şaplar

Cementový poter

Geleneksel çimento şaplar; garajlar ve nemli bodrum katları dahil olmak üzere her türlü ortamda kullanıma uygundur. Özellikle ısı depolama özelliklerinin gerekli olduğu yüzeyler için uygundur. Geleneksel çimento esaslı şaplar ile çalışmak genelde daha zordur ve belirli bir el beceresi gerektirir. Geniş zeminlerde gereken düzlüğü sağlamak her zaman mümkün olmayabilir, bu nedenle bir kat kendiliğinden yayılan şap uygulanması gerekir. 60mm'ye varan kalınlıklarda uygulanabilir.