star_border

Basında Biz


2024-1-1

In Business Dergisi- Baumit Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Mantolamayı Öneriyor

Sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Baumit'in Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı ile sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçirdikleri projeleri ve gelecek planlarını konuştuk.

2023-12-1

Capital Dergisi- CEO'nun Kitaplığı

"Paulo Coelho'nun yol gösterici eşsiz kitabı olan Simyacıyı 90'lı yılların sonunda okumuştum. Yazar kitapta Endülüslü bir çoban olan Santiago'nun hayatını hem felsefi hem masalsı dille anlatırken okuyucuya da mutluluğa ilişkin yol gösterici mesajlar veriyor.

2023-11-1

İzo Dergi-Baumit Ailesi Çocuklar Ülkesi KidZania'da Cumhuriyetimizin 100. Yılını Coşkuyla Kutladı

Baumit Türkiye, 2019 yılından beri sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi "Geleceğimizi Mantoluyoruz" ile çocukların sürdürülebilir geleceğe dair bakış açısını zenginleştirmeye devam ediyor. Proje kapsamında, her gün yüzlerce çocuğu ağırlayan Çocuklar Ülkesi KidZania'da inşa edilen Baumit inşaat ve mantolama deneyim alanında geleceğin mimarları çocuklar, küresel ısınmaya karşı ısı yalıtımının önemini eğlenceli ve öğretici aktivitelerle öğrenme fırsatı buluyor.

2023-10-1

Milliyet Mimarlık Dergisi- Baumit ile Olasılıklar kitabı ile geleceği yeniden düşünüyor

Güçlü inovasyon kültürü, köklü tecrübesi, ekolojik duyarlılığı ve vizyoner bakış açısıyla dünya için sürdürülebilir değer yaratmayı hedefleyen Baumit, inşaat sektörünün tüm aktörleriyle çözüm ortaklığı kurarken, mimari yapıların geleceğine projeksiyon tutmayı sürdürüyor.

2023-8-29

NBE Gazetesi- Baumit, yeni nesil mantolama harçlarıyla karbon emisyonlarını yaklaşık yüzde 41 azaltıyor

Geçmişi 200 yıl öncesine dayanan Schmid Industrie Holding bünyesinde kurulan Baumit, inşaat sektöründe inovatif ürünler ve çözümler geliştiriyor. Avrupa'nın mantolama devi olarak konumlanan şirketin, 25 ülkede 40'ın üzerinde üretim tesisi bulunuyor.

2023-8-1

Mechanic Dergisi- Baumit Yeni Ürünler ve Yeni İş Ortaklarıyla Büyümeye Devam Edecek

En az ilk yarı yıl kadar başarılı bir ikinci yarı yıl hedeflediklerinin altını çizen Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, yılın ilk 6 ayını değerlendirirken yeni döneme dair öngörülerini paylaştı.

2023-7-1

İnşaat Dünyası Dergisi- Baumit'ten Havayı Zararlı Partiküllerden Arındıran Sıva ve Boya Sistemi

Konfor ve yaşam kalitesi üzerinde önemli etkiye sahip olan temiz havanın sağlanmasında belirleyici bir rol üstlenen lonit Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemi daha az toz, daha az polen ve daha az aerosol vadediyor. Optimum nem dengesini sağlayan bu sistem, iyon konsantrasyonunu artırarak ince toz ve polen sayısını azaltıyor.

2023-7-1

Şantiye Dergisi- "Baumit Akademi Yollarda" ile Türkiye'nin Her Yerinde Eğitimler Başlıyor

Baumit, Türkiye'nin her yerinde yapı sektörü profesyonellerine Baumit Akademi Yollarda ile eğitimler düzenleyip onların gelişimini destekleyerek sadece bir üretici olmadığını bir kez daha kanıtlıyor.

2023-7-1

IMSAD Dergisi- Mantolama Sistem ve Çözümlerimizle Sisteme Öncülük Ediyoruz

Türkiye'de 2007 yılından bu yana aktif olarak faaliyet gösteren Avrupa'nın önde gelen mantolama ve kuru harç üreticilerinden biri olan Baumit, bugün pek çok ilde 200'ü aşkın bayisi ile hizmet veriyor. Mantolama sistem çözümleri ve servisleri ile sektöre öncülük ettiklerini belirten Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, "Güçlü finansal yapımız, öz sermayemiz, değişen koşullara adapte ettiğimiz yapılanmamızla enflasyondan arındırılmış bir büyüme hedefliyoruz" diyor.

2023-4-1

TİMDER Dergisi- Baumit Jel Teknolojisi ile Mantolamada Standartları Yeniden Belirleyecek

İnşaat sektöründe inovatif ürünler ve çözümler geliştiren "Avrupa'nın mantolama devi" Baumit, uzun yıllara dayanan saha tecrübesi, Ar-Ge çalışmaları ve iş ortaklarıyla yürüttüğü yakın bilgi alışverişi sayesinde yeni inovasyonu benzersiz jel teknolojisini inşaat sektörünün karşısına çıkarıyor.

2020-2-7

Deprem bölgesine beş bin mont

Baumit tarafından Antalya'da düzenlenen Patronlar/Yıldızlar Zirvesi'nde "Geleceğimizi Mantoluyoruz" projesinin ikincisi başlatıldı. Gecede bayiler tarafından 10 bin mont bağışı yapıldı.

2020-2-6

Türkiye'ye Yeni Yatırım

300.000 Ton üretim kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük yalıtım malzemeleri üreticisi olan Avusturya merkezli Baumit Türkiye'ye yatırım yapıyor.

2020-1-28

Deprem bölgelerine 5 bin mont yardımı

ELAZIĞ'IN Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında bölgeye yardım kampanyaları başladı.

2020-1-10

Baumit'ten Sosyal Sorumluluk Projesi

Çocuklara 6 bin adet kışlık mont sorumluluk projesi ile tertemiz yüreklerin sevincine ortak oldular. Baumit Türkiye Satış Müdürü Erdil Dinçer, Geleceğimizi Mantoluyoruz projesi ile çocukların zorlu kış şartlarından etkilenmeden, eğitim hayatlarına devam etmelerini istiyoruz.

2020-1-10

6 bin mont çocuklarla buluştu

Ülkemizde, zor kış şartlarında eğitimlerine devam eden binlerce çocuğumuz var. Bu anlamda Baumit Türkiye, çocukların minik elleri de kalpleri kadar sıcak olsun diye "Geleceğimizi Mantoluyoruz" projesini başlattı.

2019-7-12

Yüzde 39'luk büyüme ile Türkiye Ekonomisine Destek

Katma değerli ürünler ekonomik belirsizliği gideriyor.

2019-7-12

Baumit yüzde 39'luk büyümesi ile Türkiye ekonomisine destek sağlıyor

Türk lirasının değer kaybedişi, enflasyonun yüzde 25 yükselişi Türkiye ekonomisini büyük ölçüce etkiledi.

2019-7-12

Baumit'ten Patronlar Zirvesi

Gebze Köseler Köyü Mermerciler Sanayi Sitesinde 2008 yılından bu yana üretim yapan Baumit Türkiye'nin Patronlar Zirvesi gerçekleşti.

2019-7-12

İnşaat ve yapı sektörünün geleceği belirleniyor

İnşaat sektörü ve inşaat malzemeleri sanayisi dünyada ekonomik faliyetler arasında önemli bir konumda yer alıyor.

2019-7-12

Baumit Türkiye Bayi Toplantısını Antalyada Gerçekleştirdi

Baumit Bayi Toplantısı - Patronlar Zirvesi 25-27 ocak tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşti.

2019-7-12

Ekonomik zorluklara karşı yüzde 39'luk büyüme

Türkiye 2018 yılında ekonomik anlamda düşük büyüme ve yüksek enflasyonla mücadele etti. Türk lirası değer kaybetti ve enflasyon yüzde 25 e yükseldi.

2019-7-12

Baumit'ten Türkiye ekonomisine destek

Türkiye 2018 yılında ekonomik anlamda düşük büyüme ve yüksek enflasyonla mücadele etti.

11.03.2018

Baumit, Bayileriyle Kıbrıs'ta Buluştu

Baumit Türkiye 2-4 Şubat 2018 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel&Resort&Spa'da gerçekleştirdiği bayi toplantısı ile yeni yıl hedeflerini ve yeniliklerini paylaştı.

01.03.2018

Yapı Malzeme: Şimdi Baumit Zamanı

2018 yılında yoğun bir programla hazırlanan Baumit Türkiye, 2-4 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiği bayi toplantısı ile yeni yıl hedeflerini ve yeniliklerini paylaştı.

01.03.2018

TİMDER Dergisi: Baumit Bayi Toplantısı Kıbrıs'ta Gerçekleşti

Baumit Bayi Toplantısı, 2-4 Şubat 2018 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel&Spa'da gerçekleştirildi.

02.03.2018

Dünya Gazetesi: Başarıyı varılacak bir nokta olarak düşünmüyorum.

Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, "Hiçbir zaman bitmeyecek bu mücadeleden çok keyif alıyor ve daha atılacak çok adım olduğuna inanıyorum" diyor.

20.02.2018

Bi Özet: Baumit, Avrupa'nın En İyi Dış Cephesini Bratislava'da Seçiyor.

İki yılda bir düzenlenen Baumit Life Challange "Yılın Dış Cephe Yarışması" bu yıl 2016 yılının birincisi olan ülke Slovakya'nın başkenti Bratislava'da gerçekleşiyor.

02.02.2018

İnşaat Yatırım: Enerji Tasarrufu için toplumsal bilincin gelişmesi son derece önemli!

Enerji verimliliği haftası nedeni ile bir açıklama yapan Baumit Türkiye Ürün Müdürü Hasan İnan Yeter, dünyada küresel ısınma ve enerji kaynaklarının verimli kullanımı konusunda artık hassas bir noktaya gelindiğini belirterek özellikle konutlarda ısı yalıtımın önemine değindi.

20.01.2018

İnşaat Dünyası: Enerji Tasarrufu için toplumsal bilincin gelişmesi son derece önemli!

Enerji tasarrufu denince hala ısı yalıtımı akla gelen uygulama değil. Oysa bir konutta enerjinin %40'ı duvarlardan kaybediliyor.

15.01.2018

Gayrimenkul Haber: Enerji Tasarrufu için toplumsal bilincin gelişmesi son derece önemli!

Baumit Türkiye Ürün Müdürü Hasan İnan Yeter: "Enerji tasarrufu denince hala ısı yalıtımı akla gelen uygulama değil. Oysa bir konutta enerjinin %40'ı duvarlardan kaybediliyor."

05.01.2018

Baumit Ankara Bölge Müdürlüğü ve Lojistik Merkezi Hizmete Açıldı

Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük dış cephe ısı yalıtım sistemi üreticilerinden Baumit, 2017 hedefleri içerisinde yer alan Ankara Bölgesi büyüme planları dahilinde Ankara Bölge Müdürlüğü ve Lojistik Merkezi'ni hizmete açtı.

16.12.2017

Anadolu Gazetesi: Ankara'ya Yeni Lojistik Merkez

Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük dış cephe ısı yalıtım sistemi üreticilerinden biri olan Baumit'den Ankara'ya yatırım.