Kendiliğinden yayılan şap
star_border

Kendiliğinden seviyelenen katmanlar

  • Alçı  ve çimento esaslı katmanlar
  • Mükemmel düz yüzeyler
  • Ayrıca yerden ısıtmalı al yüzeyler

Zeminleri düzleştirmek için kendiliğinden yayılan şaplar kullanır. Bunlar kolayca kullanılır ve sertleştikten sonra seramik kaplamak veya başka kaplama seçeneklerini kullanmak için ideal bir alt yüzey oluşturur. Bunlar sadece eski zeminleri yenilemek ya da farklı yüzey seviyelerini düzleştirmek için kullanılmaz, ayrıca yeni binalarda büyük boyutlu seramikler veya döşemelik PVC zemin kaplama  gibi son derece düz yüzey gerektiren uygulamalarda kullanılır.

Samonivelizačné stierky

Baumit Nivello Quattro


Yüzey düzeltmek için Kalsiyum sülfat esaslı bir şaptır CA-C20-F6 kendinden seviye alan şap kategorisindedir. 3 ila 20 mm kalınlığa sahip bir alt yüzey oluşturur ve her türlü döşeme ile yerden ısıtma sistemlerine uygundur. Mutfaklar ve banyolar dahil olmak üzere tüm yaşam alanlarında kullanılabilir. Kullanımı basittir,  büzülme nedeniyle çatlama riski yoktur.

Yüzey  hazırlığı

Baumit Nivello Quattro'yu PE genleşme bantları ile sınırlayıcı duvarlardan ayırın. Baumit Nivello Quattro minimum 3 mm kalınlıkta olmalıdır. Yüzeyde ilk olarak emicilik dengeleyici Baumit Grund kullanılmalıdır. Emici alt yüzeyler için Baumit Grund, emici olmayan yüzeyler için Baumit SuperGrund kullanın.