Karo yapıştırıcı sistemi
star_border

Karo yapıştırmanın temelleri

Yüksek kalitede kaplama ve döşeme uygulaması için; beton, gaz beton, sıvalı yüzeylerin yük taşıyabilen, kuru, temiz ve yeterince düzgün olması gereklidir.

Lepenie obkladov a dlažby

Döşeme

Zemin yeterince düz değilse önceden düzleştirilmelidir. Örneğin Baumit Nivello Quattro kendiliğinden yayılan şap kullanılabilir. Eğimli bir yüzey oluşturulacaksa, eğim betonu için kaba şaplar (E160 -E225) kullanılabilir.

Duvar

Duvarlardaki sıva yüzey bozuklukları  Baumit PerlaRoyal  düzeltme ve tesviye sıvası  ile düz bir yüzey oluşturulur.

Astarlama

Emici yüzeyler yapıştırıcının yüzeye yapışmasını (aderansını) azaltabilir. Uygun bir aderans artırıcı astar pürüzlü bir yüzey oluşturacaktır ve yüzeyin emiciliğini dengeleyerek yapışmanın artmasına yardımcı olacaktır.

Su yalıtımı - neme geçit vermez

Islak hacimler doğrudan suya maruz kalan zeminler ve duvarlar (ör. duşlar, duşakabinler, çamaşır odaları, havuzlar) uygun bir şekilde yalıtılmalıdır. Baumit  Protect 2K/2K Elastic teraslar, balkonlar ve dış mekan alanlarının yalıtımı ile iç mekanda duş ve banyo gibi alanların yalıtımı için tasarlanmıştır. Yalıtım malzemesi Baumit Proof iç mekanlarda su yalıtımı için idealdir. 
Su yalıtımı, kenarların ve köşelerin mükemmel şekilde yalıtılması için esnek yalıtım bantları ve tesisatların giriş ve geçiş noktaları için esnek yalıtım bileşenleri ile tamamlanır.

Lepidlá na obklady a dlažby

Yapıştırıcılar - doğru çözümü bulun 

Farklı renklerde, desenlerde ve farklı malzemelerden üretilmiş yüksek kaliteli seramik duvar fayansları ile yaratıcılıkta sınır tanımayın. Buna karşın bu güzelliğin yıllar boyu dayanabilmesi için uygun yapıştırıcıların seçilmesi büyük önem taşır.

Baumit Baumacol seçenekleri arasında, örneğin standart yapıştırıcı Baumit Basic, son derece esnek yapıştırıcı Baumit  FlexTop ya da özellikle mermer yapıştırmaya uygun Baumit  FlexMarmor yapıştırıcı gibi her uygulama için doğru tip yapıştırıcıyı bulabilirsiniz.

Derz dolgusu - trend renklere son dokunuşlar

Škárovanie obkladu

Derz dolgusu, yüzey kaplama konusunda önemli bir yere sahiptir. Yüzeyi kaplayan parçaları birbirine bağlar, döşenen alanı neme karşı korur, son olarak çalışmanın genel olarak estetik bir görüntü oluşturmasına katkıda bulunur. 
Baumit PremiumFuge 24 renk seçeneği sunar. Derz malzemesi esnektir, küf ve kir tutmama özelliğinin yanında su geçirmezlik özelliğine sahiptir..