Modern technology meets  traditional material
star_border

Modern teknoloji geleneksel malzeme ile buluşuyor

Hava geçirmez yapıların avantajları ve dezavantajları vardır. Yüksek enerji kayıplarını önlemek için, son 10 yılda dış duvarların ve pencerelerin ısı yalıtımında ve hava geçirmezliğinde muazzam bir ilerleme kaydedilmiştir. Ancak, giderek hava geçirmez yapılar, sadece ısıyı değil, aynı zamanda zararlı kirleticileri de içeride tutuyor.

  • İç ortam iklimini düzenler
  • Doğal
  • Zararlı maddeler içermez ve küflenmeyi önler   
        

Doğadan esinlenen Klima ürünleri

Yumurta kabukları gibi Baumit Klima ürünleri de kireç içerir. Yumurta kabukları civciv için koruma sağlar, iklim odası görevi görür ve hatta yiyecek olarak kullanılabilir. Havadaki aşırı nem, küflenme riskini arttırır.

İç mekan havasının dış mekan havası ile değiştirilmesi (hava değişim oranı) eski binalara göre genellikle on kat daha düşük. Modern hava geçirmez bina zarfları artık yapı malzemelerine eskisinden çok daha yüksek talepler veriyor. Kapsamlı havalandırma veya kontrollü evsel havalandırma, zararlı maddelerin konsantrasyonunu düşük tutmalıdır. Ancak, en güvenli seçenek ilk olarak binaya zararlı maddelerin girmemesidir.

Kireç önleyici bir etkiye sahiptir

Küf ve mantarlar muhtemelen evde sağlık için en çok korkulan riskler arasındadır. Kireç alkalidir. Bu doğal olarak küf oluşumunu engeller. Evinizi inşa ederken veya yenilerken, daha sonra ne kadar sağlıklı yaşayacağınızı seçme gücünüz var. Size güç ve canlılık veren bir sığınak oluşturun. Baumit, ürünlerini kullanarak sağlıklı yaşam ve çevre dostu sistem çözümleri oluşturmak için Baumit Klima Ürünleri uzun yıllardan beri kullanıyor. Böylelikle gelecekte daha sağlıklı hava almanızı sağlayacak.