Lime-cement plasters
star_border

Kireç taşı: geleneksel, sağlıklı ve ekolojik

Kireç - çimento sıvaları her zaman iyi bir seçenek oluşturur. Hem çevre hem de temel bakımından yanlışa düşmezsiniz. Kireç - çimento sıvaları tüm ortamlara uyar. Tek yapmanız gereken sıva sisteminin içeriğini doğru ayarlamaktır.

  • El ile veya makine ile uygulanabilir
  • Nem etkilerine dirençli
  • Kendini zaman içinde kanıtlamış evrensel çözüm

Her ortama uygun

Vnútorné vápennocementové omietky

Kireç - çimento sıvaları sağlamlıkları ve her ortama uyarlanabilmeleri ile bilinir. Buna mutfaklardan banyolara kadar yaşam alanları, yüksek nemli odalar, barlar ve garajlar gibi alanlar dahildir. Ayrıca seramik döşeme altı için de uygundur.

Makine ile uygulanan kireç - çimento sıvalar

Kireç - çimento iç mekan sıvaları her iç mekan için birinci seçenektir, ayrıca makine ile hızla ve kolayca uygulanabilir. Başka bir artısı ise neme karşı dirençli olmasıdır. Sıva yüzeyi son derece pürüzsüzdür ve başka bir iç mekan boyası ile kolayca boyanabilir. Kabaca hazırlanan sıva seramik fayanslarla kaplanabilir. 
Bunun dışında yeni duvarlar ve 25 mm'ye kadar veya maksimum 30 mm'ye kadar sıva kalınlığı ile Baumit MPI 25 veya MPI 25 L uygundur. Baumit MPI 25 L duvarları kaplamak için ideal bir seçenek olan hafif bir sıvadır ve mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptir.

El ile uygulanan kireç - çimento sıvalar

El ile uygulanan sıvalar hassas işçilikten hoşlanan kişiler tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Restorasyon ve daha küçük alanlar için idealdir. Hoş geleneksel yüzeyli kaliteli sıvalar evin her alanında hoş bir his oluşturmaktadır. 
Baumit MVR Uni, tane boyutu 1 mm olan ince taneli tek katmanlı bir sıvadır. Baumit Core sıva ise genel olarak daha eski binaların restorasyonunda kullanılır. Bununla birlikte bu sıvanın üzerine bir sert yüzeyli bir sıva katmanı uygulanması gerekir. Baumit kireç-çimento sıvası genel olarak hassas şekilde kalıplanan gözenekli çimento bloklar için uygundur.