Baumit Open Isı Yalıtım Sistemi
star_border

Baumit Open Isı Yalıtım Sistemi

Evde rahat bir yaşam ve sağlıklı bir iklim sağlamada ısı yalıtımının rolü çok önemlidir. Doğru yalıtılmış bir evde, kışın rahat bir sıcaklık vardır, ev yaz aylarında ısıdan korunur ve büyük hava değişimleri olmadan yıl boyunca dengeli bir kapalı iklim oluşmuş olur.

  • Yüksek geçirgen ısı yalıtım sistemi
  • Rahat bir yaşam için ideal iç mekan iklimi
  • Yeni ya da yenilenen bina fark etmeksizin her cephede yalıtım

Her zaman serin


Baumit Open, ısı yalıtımı iç mekan iklimini olumlu yönde etkiler, kış ve yaz aylarında rahat etmenizi sağlar. İyi inşa edilmiş  bir evde bile, dört kişilik bir aile normal ev işlerinde günde 20 litre su üretir. Baumit Open ısı yalıtım sisteminin yüksek buhar geçirgenliği, bu çalışma nemini gereksiz ısı kaybı olmadan ortadan kaldırmaya büyük ölçüde yardımcı olur. Sistem, bir tuğla duvarla aynı buhar geçirgenliğine sahiptir ve böylece tuğla duvar ile birlikte evin içinden dışına aşırı su buharına kalıcı olarak geçiren homojen, oldukça geçirgen bir koruma oluşturur.

Eski binaların ısı yalıtımı hakkında endişelenmeyin

Baumit openContact yapıştırıcının özelliklerinden dolayı duvarlarda daha fazla nem ve tuz içeriği bulunan eski binaları yalıtmak mümkündür. Nemli ve hasarlı uygulamayı kaldırdıktan ve nemin nedenleri giderildikten sonra, evi yalıtarak ısı yalıtımı yapılabilir. Baumit Open sistem nemi sürekli olarak giderir. Baumit Open ısı yalıtım sistemi ile eski binaları da yalıtıp olumsuz iklim koşullarından koruyabilir ve bu binaların ömürlerini uzatabilirsiniz.

Sistem çözümü
Baumit Open ısı yalıtım sistemi, en yüksek kalitede karşılıklı olarak uyumlu, geçirgenliği yüksek bileşenlerden oluşur. 

Sistemin kalbi polistiren esaslı cephe yalıtım levhalarıdır. Yüksek buhar geçirgenliği, yalıtımdaki su buharının hızla drenajını sağlayan patentli bir delik sistemi ile sağlanır. Uygun yapıştırma ve kaplamadan sonra açıklıklarda bulunan hava, etkili ısı yalıtımına katkıda bulunur. Böylece delikli polistiren, gözeneksiz yalıtım malzemesi kadar iyi yalıtm sunar ve buna ek olarak su buharının geçirebilme özelliğine sahiptir. Bunun avantajı, kolay uygulama ve mineral yalıtım levhaları ile karşılaştırıldığında fiyat avantajının olmasıdır.
Beyaz yalıtım panellerine bir alternatif olan Baumit Open gri ısı yalıtım levhası üzerindeki reflekte boyası sayesinde %23'ün üzerine daha iyi bir yalıtım etkisi sağlar. 

Beyaz yüksek viskoziteli yapıştırıcı Baumit openContact yapıştırıcı çok esnektir ve hava koşullarına dayanıklıdır. Mükemmel uygulanma özelliklerine sahiptir. 

Son kat kaplama Baumit NanoporTop, kir ve yosun oluşumuna karşı son derece dayanıklıdır.

Baumit openTherm ile ısı yalıtım sistemi

  1. üzey - Yeni duvar veya eski yüzeyler
  2. Dübel - Yapıştırıcı dübel Baumit StarTrack birçok avantaj sunar. Isı köprüsü yoktur, bölünmüş dübel plakalarının yerlerinde hiçbir iz yoktur, farklı kalınlıktaki yalıtım malzemeleri için tek tip dübel kullanılır.
  3. Yapıştırıcı - Beyaz yapıştırıcı Baumit openContact esnektir ve hava koşullarına dayanıklı, mükemmel uygulama özelliklerine sahiptir.
  4. Yalıtım levhaları - Baumit Open Therm
  5. Taşıyıcı sıva - Baumit openContact ve Baumit StarTex
  6. Astar - Baumit PremiumPrimer
  7. Son kat kaplama sıvası - Kir ve yosunlara son derece dayanıklı Baumit NanoporTop ya da Baumit openTop katmanı.