Baumit Beton
star_border

Baumit Beton

Üretim ve uygulama şekillerine veya özel niteliklerine bağlı olarak, birçok farklı türde beton ürünü bulunmaktadır. Buna göre betonları sadece tek bir kategoride sınıflandırmak mümkün değildir. Bir beton ürünü aynı anda birkaç farklı sınıfa ait olabilmektedir.

  • Güçlü ve dayanıklı
  • Hazır karışım
  • Uzun ömürlü ve güvenli

Standart tip hazır beton

Tüm ev ve bahçe hobi işlerinde , örneğin mesnetler, lentolar, tavanlar, prefabrik beton döşemeler üzerine son kat beton, merdivenler, kapaklar, bina boşlukları, basit temel uygulamaları vb. gibi her türlü beton işlemleri için kullanılabilir.

Baumit Beton B20

Univerzálny betón B20

C16/20 dayanım sınıfı, polimer takviyeli hazır karışım, ev ve bahçe işlerinde tüm beton işlemleri için kullanılabilir (örneğin temeller, kaplama blok işleri, merdivenler, kapak ızgaraları, pencere lentoları, bahçe duvarları, döşeme ve taş üzerinde temel betonu).

Baumit Beton B30

Vodonepriepustný betón

C25/30 dayanım sınıfı, polimer takviyeli hazır karışım, ev ve bahçe işlerinde tüm beton işlemleri için kullanılabilir (örneğin temeller, kaplama blok işleri, merdivenler, kapak ızgaraları, pencere lentoları, bahçe duvarları, döşeme ve taş üzerinde temel betonu). Don ve buz çözücü tuzlara karşı dayanıklıdır.

Özellikler

Bir silo ürünü olarak kuru betonlar ile, flanş bağlantılı sürekli mikserlerde karıştırılarak otomatik olarak doğru kıvamda harç elde edilebilmektedir. İstenen uygulama kıvamını elde etmek amacıyla harca su ilave edilir. Taze beton karıştırıldıktan sonra mümkün olduğunca hızlı bir şekilde, karışımı bozulmadan uygun bir yolla (el arabası, vinç kepçesi, bunker vb.) şantiye yerine ulaştırılmalıdır. Beton bir metreyi aşan yüksekliklerden aşağı dökülmemelidir. Yerinde uygulanan beton, yoğunluğuna uygun bir şekilde sıkıştırılmalıdır. Taze betonun güneş ve rüzgâr etkisi altında gerekenden hızlı bir şekilde sertleşmesini önlemek amacıyla, buharlaşmaya karşı koruyucu kullanılmasını tavsiye ediyoruz.