Küçük çatlakları olan bir cephenin yenilenmesi
star_border

Küçük çatlakları olan bir cephenin yenilenmesi

Maksimum 0,5 mm genişliğinde, saç teli kalınlığında en küçük çatlaklar bile zamanla cepheye zarar verebilir. Bu durumda cephenin onarımı basittir.

Yeni bir dış cephe için 2 adım

Genişliği 0,5 mm'den az olan çatlaklar, elyaflı özel bir astar ile kaplanır ve daha sonra yeni bir cephe boyası ile boyanır.

1. Adım

Oprava fasády s trhlinkami

Küçük çatlakları ve hasarları kapatmak için Baumit FillPrimer astarını uygulayın.

2. Adım

Nová fasádna farba

Yeni cephe boyası olarak Baumit StarColor, NanoporColor kullanın.

Adım adım çalışma talimatları

1. Cephenin durumunu değerlendirin

Fasáda s mikrotrhlinkami

Cephe çatlaklarının genişliğini değerlendirin. Cephe yüzeyleri sağlam, yapışkan ve yosunsuz olmalıdır. Tozlu ve kirli cepheyi fırçalayın veya basınçlı su ile yıkayın. Cephede hala başka sıkıntılar varsa önce bunları onarmak gerekir.

2. Neye ihtiyacımız var?

Fasáda s mikrotrhlinkami

Baumit FillPrimer astarı, yeni bir cephe boyası, bir boya rulosu veya makineyle boyama için gerekli ekipmanı hazırlayın.

3. Çatlak köprüleyici astar

Penetračný náter na mikrotrhlinky

Astarı bir kovada yeteri kadar karıştırın. Gerekirse (örneğin çok sıcak havalarda) maksimum %5 oranında su (25 kg kova için maksimum 1 litre su) eklenebilir.

4. Çatlakları kapatma

Prekrytie trhlín na fasáde

Baumit FillPrimer astarını bir rulo veya fırça ile aralıksız, eşit olarak uygulayın. Kaplama, en fazla 0,5 mm genişliğinde olan çatlakları bağlar. Sonraki katmanların uygulanmasından önce kürlenme süresi minimum 24 saattir.

5. Yeni cephe kaplaması

Nová fasádna farba

Temiz cepheye iki kat yüksek kaliteli cephe boyası uygulanır. İlk kat %10-15 suyla seyreltilerek uygulanır. En az 12 saat ara verdikten sonra 1-2 kat cephe boyası gerektiği şekilde uygulanır. Her kat arasında en az 4 saat bırakın.

6. Spreyle cephe boyası uygulama

Striekanie fasádnej farby

Baumit cephe boyası ayrıca havasız sprey ile de uygulanabilir. Bu yöntem, büyük yüzeylerde bile cephe boyasının hızlı ve eşit oranda uygulanmasına olanak tanır.

Baumit Ürünleri

Eğitim Videosu