Dış cephe tamiriniz için gereken her şey
star_border

Dış cephe tamiriniz için gereken her şey

  • Basit
  • Hızlı
  • Nitelikli

Düzenli olarak özen gösterdiğiniz bir dış cephenin de zamanla yenilenmesi gerekecektir. Isı yalıtımlı ya da sadece sıvalı veya hangi ortamda olduğu farketmeksizin yenileme gereklidir. Bir dış cepheyi yenilemek için çok olasılık vardır. Onarma yöntemi, kirlenme ya da hasar durumuna göre, basit bir renk değişiminden, baştan kaplama yapılmasına kadar farklı yöntemlerle belirlenir. Baumit malzemeleriyle yapılan cephe tadilatı, evinize yıllarca sağlam kalan yeni bir dış cephe kazandırır.

Birden çok sorun, tek bir çözüm

Znečistená fasáda
Tozumuş Cephe

Dış cephe yüzeyindeki tozumalar, alttaki kaplamalar için bir ayırıcı tabaka oluşturur. Bu durumda yeni kaplamaların yapışma gücü çok düşük olur.

Pieskujúci povrch fasáy
Kumlanan yüzey

Kumlanan ya da tebeşirlenen yüzeyler yeni bir kaplamanın sağlamlığını azaltır ve yeni uygulanan rengin cephe yüzeyine yapışmamasına neden olabilir.

Silno nasiakavý povrch fasády
Emiciliği yüksek cephe

Yüksek veya dengesiz bir emiciliğe sahip olan yüzey, yeni uygulanan cephe renginde bulanıklaşma oluşmasına neden olabilir.

Odlupujúci sa náter
Kabarmış yüzey

Yeni bir renk uygulanmadan önce kabaran kaplamanın yüzeyden uzaklaştırılması gerekir. Renovasyonun düzegünlüğü için oluşan yüzey bozuklukları düzeltilmelidir.

Riasy na fasáde

Cephede yosunCepheler farklı hava etkilerine, kirlenmeye ve ayrıca yosunlaşmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Böyle bir cepheyi yıkamak yeterli değildir ve bu tarz dış cepheler özel olarak tadilat görmelidir.

mikrotrhlinky na fasáde

Cephede 0,5 mm'den küçük çatlaklar

Cephedeki çatlakları incelemek ve ölçmek gerekir. Küçük kılcal çatlakların çözümü basittir. Lifli özel bir  kaplama ile (çatlağa nüfuz edebilen )yeni bir cephe rengi yeterlidir.

Trhliny na fasáde

Cephede 0,5 mm'den büyük çatlaklar

Genişliği 0,5 mm'den fazla olan çatlaklara acil müdehale edilmesi gereklidir çünkü nemin nüfuz etmesi ile cephede büyük bir hasar oluşabilir.