Beton balkonu tamir etme
star_border

Beton balkonu tamir etme

Balkon döşemelerinde ortaya çıkan kusurlar çoğu zaman betonun bozulmasından, korkuluklardan ve kaplanmamış balkon döşeme demirlerinden kaynaklanır. Baumit sistemi, mevcut balkon yapılarının korunması amacıyla beton yapıların rehabilitasyonu için ürünler sunar.

Baumit BetoSystem aşağıdaki durumlarda mükemmel ve basit bir çözüm sunar:

  • Soyulmuş yüzeylerin ve eşit olmayan yerlerin onarımı ile orijinal yüzeylerin rekonstrüksiyonları
  • Yüzey seviyeleme
  • Korozyon koruması ve donatı kapsamının artırılması
  • Antifriz ve donma koruması (yüksek mekanik ve kimyasal direnç)
  • Yapıların güçlendirilmesi veya geri kazanımı

Adım adım çalışma talimatları

Očistenie podkladu

1. Balkon döşeme yüzeyinin kumlanmış, soyulmuş ve tam olmayan kısımlarını, sağlam betona gelene kadar bir keski, çekiç veya kesme çekici ile çıkarın.

Odstránenie hrdze

2. Donatıyı zımparalayarak veya tel fırça ya da döner tel fırça kullanarak, metal bir görünüm elde edene kadar dikkatlice temizleyin.

Očistenie balkónovej dosky

3. Diğer malzemelere yüksek yapışma özelliği sağlamak amacıyla yüzeyi toz ve diğer kirlerden arındırmak için yüzeyi yüksek basınçlı suyla temizleyin.

Ochranný náter proti korózii

4. Takviyenin yüzeyini ve çelik parçaları temizledikten hemen sonra, 2 kat korozyon koruyucu kaplama Baumit BetoProtect uygulayın. İlk katı uyguladıktan sonra 6 saat kürlenme süresini bekleyin ve ardından ikinci katı uygulayın.

Navlhčenie podkladu

5. Aderans köprüsü Baumit BetoHaft'ın uygulanmasından bir gün önce uygulanmış malzeme ile mükemmel bir bağlantı sağlamak için yüzeyi bir kez daha suyla ıslatın. Yatay alanda su filmi oluşmasını önlemek için özen gösterin.

Nanesenie kontaktného mostíka

6. Aderans köprüsü Baumit BetoHaft'ı önceden ıslatılmış yüzey üzerine sert bir fırça ile uygulayarak yüzeyin tam olarak kaplanmasını sağlayın ve sonradan uygulanan malzeme ile mükemmel bir bağlantı sağlayın. Tüm açıklıklar ve boşluklar dikkatle kapatılmalıdır.

Sanačná malta

7. Baumit BetoFill yenileme sıvasını, uygulanan Baumit BetoHaft katmanı üzerindeki “Islak ıslağa” sistemini kullanarak basınçla uygulayın. Yenileme sıvası, tek işlemde 40 mm'lik katman kalınlığına kadar uygulanabilir. Dikkat! Sıva, kuru bir aderans köprüsüne uygulanamaz. Böyle bir durumda aderans köprüsü çıkarılmalı ve prosedür tekrarlanmalıdır.

Betónová stierka

8. Balkonun alt kenarına bir damlalıklı  profil ekleyin. Ardından, beton şapı Baumit BetoFinish'i önceden ıslatılmış yüzeye eşit bir şekilde “Islak ıslağa” yüzeyi birleştirmek için maksimum 5 mm kalınlığında uygulayın.

Zrekonštruovaný betónový balkón

9. Yeniden yapılandırılmış balkon döşemesi yüzeylerinin çok hızlı kurumasını önleyin (örn. Bir PE folyo ile). Katman kürlendikten sonra son yüzey işlemini yapın.