star_border
Geleceğimizi MantoluyoruzBaumit olarak hayatı daha ileri taşımak için yolculuğumuza 1988'de başladık. Ve ilk günden beri tüm adımlarımızı sağlıklı yarınlar inşa etmek için attık.

Geleceğimizi MantoluyoruzKüresel Isınma ve İklim Değişikliği

Fosil yakıtlar, ormansızlaşma, yanlış tarım-hayvancılık uygulamaları ve artan ihtiyaç fazlası tüketimin neden olduğu sera gazları, ısıyı atmosferin içine hapsederken dünyanın ortalama sıcaklığının artmasına neden oluyor. Birleşmiş Milletler Dünya Meteoroloji Örgütü verilerine göre son 10 yılda dünya ortalama sıcaklığı, 20’inci yüzyıl ortalamasının 0,8 derece üzerine çıktı. Dünya Meteoroloji Örgütü mevcut karbondioksit emisyonu ile bu yüzyılın sonuna kadar sıcaklıkların 3-5 derece artabileceği uyarısında bulunuyor. 

Bu şartlarda mantolama artık bir zorunluluk değil, geleceğimize karşı bir sorumluluk!

Dünya üzerinde enerjinin yüzde 30’unu ulaşım araçları, yüzde 30’unu endüstriyel yapılar/sanayi tesisleri tüketiyor. En çok enerji ise yüzde 40 ile konutlarda tüketiliyor. Konutlarda tüketilen bu enerjinin yüzde 15’i elektrik enerjisi, yüzde 85’i ise ısınma/soğutma ve sıcak su için kullanılıyor. Türkiye sadece binalarda kullanmak için yılda yaklaşık 15 milyar dolar enerji ithal ediyor.  
 
Oysa yazın soğutma, kışın ise ısıtma için kullanılan enerji miktarını azaltmanın bir yolu var: Isı yalıtımı! 

Daha iyi bir dünya için enerji verimliliği ve ısı yalıtımı bilincini aşılamaya ilkokuldan başlıyoruz!

Baumit Olarak Geleceğimizi Mantoluyoruz!

Ülkemizde, zor kış şartlarında eğitimlerine devam eden binlerce çocuk var. Minik elleri, kalpleri kadar sıcacık olsun diye 2019 yılında “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesini başlattık. Çocuklarımızı montlarla sarıp sarmalamak için bayilerimizle el ele verdik. Projemiz başladığından beri 12.000 montu minik kalplerle buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz!

Tertemiz yüreklerin bayram sevincine ortak olduk. Ülkemizin geleceğine katkı yapmaktan gurur duyduk.