star_border

YÜKSEK PERFORMANS

Baumit PowerSistem

  • Yüksek darbe dayanımı
  • Sıra dışı esneklik
  • Çimento içermez
Günümüzde olağan dışı hava koşulları sık sık etkisini göstermektedir. Cepheler için en riskli hava olayı, dolu yağışları ve yüksek termal gerilmelerdir. Dolu yağışları cephede mekanik hasarlara (çatlaklar, çukurlar, vb.) yol açar, yüksek termal gerilmeler ile cephe malzemelerinin fazla hareket etmesine ve çatlamasına sebep olur. Yani artık ideal ısı yalıtımı seçeneklerinin ötesinde, yapıların darbe dayanımı ve hava koşullarına karşı korunması çok daha önemlidir.

Dayanıklı ve esnek
Bu koruma ancak hem dayanıklı hem de esnek olabilen bir cephe sistemi ile sağlanabilir. Baumit PowerSistem; sıradışı esnekliğe sahip, çimento içermeyen bir dış cephe kaplama sistemdir.

En güçlü cepheler
Baumit PowerFlex çimento içermeyen, akrilik esaslı ve çok esnek bir donatı sıvasıdır. Baumit ProTherm ve StarTherm ısı yalıtım plakaları üzerinde, Baumit StarTex donatı filesi ile birlikte kullanıldığında ve Baumit hazır dekoratif kaplamalar ile kaplandığında en esnek sistemi oluşturur. Baumit PowerSistem sıradışı esnekliği sayesinde, dışardan gelebilecek tüm mekanik darbeleri absorbe ederek, cephelerde meydana gelebilecek çatlama ve kırılmalara engel olur. Bu sayede en dayanıklı ve uzun ömürlü cepheler elde edilir.

Onarım maliyetleri minimuma iner
Baştan koruma önlemleri almak, sonradan çıkacak hasarların onarımına katlanmaktan çok daha sürdürülebilir ve ekonomik bir çözümdür.