Renklerin Dünyası
star_border

RENK SINIRLARINI AŞIN

Baumit Life 888 dış cephe renk tonundan oluşan inanılmaz yaratıcı bir renk kartelası sunuyor. “Baumit Life” renk sistemi tıpkı hayatın kendisi gibi çok seçenekli, özgün ve estetik.

Arzu ettiğiniz her özellikte 888 farklı renk tonu

Uzun zamandan beri, bir binanın özgünlüğünün yalnızca iç tasarımına bağlı olduğu düşüncesi kabul görmekteydi. Ancak, bu düşünceler artık değişiyor ve bize bambaşka seçenekler sunuluyor:

Farklı bir dış cephe sayesinde, kendine has özellikte bir bina yaratılabilir. Baumit, bu yüzden Avrupa’nın en bilinen ve en iyi renk kartelasına sahip Baumit Life sistemi geliştirdi. Baumit 888 farklı renk tonuyla, dış cephe tasarımında sınırsız özgürlük sunuyor. İster şık pastel tonlarını isterseniz yoğun koyu renkleri tercih edin Baumit Life ile sınırsız tasarım seçenekleri mümkündür. Baumit Life sisteminin merkezinde 94 ana renk tonu bulunmakta olup, bunlardan her biri ayrıca 8 farklı renk geçişine sahiptir. Sistem 6 farklı beyaz tonu ve 36 mozaik kaplama rengi ile tamamlanır.

888 olasılık arasından kişiye özgü favori rengin belirlenmesi pek de kolay değildir. Baumit bu konuda size yardımcı olacak 4 farklı yol buldu! Etkileşimli web sayfamızı www.baumitlife.com adresinde ziyaret edin ve hayalinizdeki bina cephesine ulaşmak için ilk adımı atın.

  • 888 farklı renk seçeneği
  • Yoğun ve güzel renkler
  • Sınırsız tasarım seçeneği

Rahat Yaşam – Tüm renkler icin pratik format
Renk spektrumunun tamamı kullanışlı bir biçimle sunuluyor.

Trend Yaşam - Daima güncel:
Baumit’in en son trend seçimlerinden ilham alın.

Bina Yaşamı - Neler yapılabileceğini görün:
Bina yelpazesi, size Baumit sıvalarla elde edilebilecek farklı doku olasılıkları hakkında mükemmel bir genel bakış sunar.

Mozaik Yaşam - Renk yelpazesi biçiminde bir örnek klasör:
Bina yelpazesi, size Baumit sıvalarla elde edilebilecek farklı doku olasılıkları hakkında mükemmel bir genel bakış sunar.

Renklerin Açıklamaları
Bir bina cephesi için en başarılı ve göze hitap eden renk, binanın bulunduğu ortama uygun olandır. Cephe, bir yandan ortama uyum sağlarken bir yandan da ince ayrıntılarıyla öne çıkarak farklılıklarını göstermeli ve şehir ortamlarının genel görünümüne doğal bir biçimde katkıda bulunmalıdır.

Renklerin Çağrışımları
Aklınızda belirli bir renk mi var? Belki de en sevdiğiniz rengi ya da popüler tarzlardan birini anımsatan bir rengi kullanmak istiyorsunuz? Önemli bir hatırlatma: Bir dış cephenin renk seçimi, binanın çevresinde doğal olarak oluşan renkleri yansıtmalıdır.

Renklerin Trendleri
Renk, en belirgin mimari özelliklerden biridir. Bazı renk kombinasyonları, belirli mimari tarzlarla diğerlerine göre daha uyumludur (daha iyi eşleşir). Mimar ve renk danışmanı Silvia Cejpek tarafından tasarlanan 12 trendden birini seçin.

Renklerin Psikolojileri
Axel Venn: Axel Venn renk tasarımı, algı bilimi ve trend seçimi alanlarında uzman olarak görev yapmıştır. Teorik renk çalışmalarında Orta Avrupa, Kuzey Amerika ve Doğu Asya bölgelerinden ilham almaktadır. Araştırmalarının sonuçları on iki dilde, çeşitli uzman dergilerde ve yurt içi ile yurt dışında yayınlanan toplam 26 uzman kitapta yayımlandı.