Güvenli. Hızlı. Estetik. Baumit Karo Döşeme Ürünleri
star_border

Estetik Seramik Yüzeyleri İçin Güçlü Yapışma

Baumit Baumacol ürün yelpazesi ile, hayalinizdeki seramik karo tasarımlarını kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Banyo alanlarında, teraslarda ya da mutfak alanlarında, Baumit Baumacol her yerde çok yönlü tasarım olanakları için gerekli altyapıyı sağlar. Kanıtlanmış Baumit kalitesi, her türlü alt yüzey ve seramik fayans türü için, banyo, teras ve mutfak alanlarında size güvenli alt yüzeyler sunar. Bu, ısıya maruz kalan alanlar için de geçerlidir. Zeminden ısıtma sistemleri ya da dış mekânlarda aşırı güneş ışığına maruz kalan alanlar, Baumit Baumacol seramik, fayans karolarınız için her yerde doğru seçimdir. Baumit Baumacol ürün serisi hem kolay hem de hızlı uygulamalar
için en elverişli yolu sunar. Böylece kısa süre içinde kolayca istediğiniz sonuca ulaşırsınız. Büyük ya da küçük boyutta karoların, doğal granit veya yapay malzemenin, her renkte seramik ve fayans karonun, iç ve dış mekânlara döşenmesinde Baumit Baumacol her zaman güvenilir
yardımcınızdır. Baumit Baumacol ile yaşam alanlarında ve ıslak hacimlerde arzu ettiğiniz görsel uyumu sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı bir mekâna yatırım yapmak için
9 neden:

  1.  Güvenli yapıştırma
  2. Güçlü sistem unsuru
  3. Hızlı uygulama
  4. Kapsamlı ürün gamı
  5. Hem iç hem de dış mekânlarda
  6. Temizlenmesi kolay
  7. Suya ve dona karşı dayanıklı
  8. Esnek ve uzun ömürlü
  9. Geniş renk seçenekleri


Baumacol Yapıştırıcılar

Karo döşeme uygulamalarında optimum sonuçlar elde edebilmek için uygun yapıştırıcı ürünleri kullanılmalıdır. Doğru seramik yapıştırıcısının seçimi alt yüzeye, kullanılan karo türüne ve boyutuna uygun olarak yapılmalıdır. Tüm bunların yanı sıra, seramik yapıştırıcılarının TSE 12004 şartlarını sağlamaları gerekir.

Yapışma dayanımı
Yapıştırıcılar için yapışma değerleri C1 ve C2 yapışma sınıfları ile tanımlanmıştır (TS EN 12 004). Çimento esaslı yapıştırma harçlarında C1 yapışma sınıfı için uyulması gereken asgari koşul 0,5 N/mm² yapışma dayanımıdır. İnce katman yapıştırma harçlarında ise C2 yapışma sınıfı için en az 1 N/mm² değeri gerekli olup, bunun üzerinde performans standartları sağlanmalıdır.

Esneme dayanımı
S1 esneklik sınıfı en az 2,5 mm en çok 5 mm esnemeye izin verirken, S2 esneklik sınıfı 5 mm üzeri esneme dayanımı sağlayan esnek
yapıştırma harçları için geçerlidir.

Uygulama özellikleri

Normdaki T, E ve F kodları ise seçime bağlı olarak uygulama özelliklerini tanımlarlar.

Esnek yapıştırıcılar
Baumit’te her uygulama alanı için doğru seramik yapıştırıcısı mevcuttur. Baumit Baumacol esnek yapıştırıcı ürün yelpazesi örneğin mermerler için Baumacol FlexMarmor, FlexTop ve FlexUni esnek yapıştırıcılara varan geniş bir yelpazeyi kapsar. Özel katkı maddeleri sayesinde elde edilen esneklik, problemli alt yüzeylere dahi karo döşenmesini mümkün kılar. Bunların ötesinde bu takviyeli yapıştırıcılar, yüksek yapışma sayesinde çok kaygan yüzeylerde, normal çimento esaslı yapıştırıcılardan daha etkilidirler. Bu nedenle esnek yapıştırıcılarla parlak yüzeylere sahip (fayans gibi) malzemeler de döşenebilir.

Klasikler
Baumacol Pro ve Baumacol Basic ürünleri iç mekan çimentolu yüzeylerde en fazla 35*35 cm karoların yapıştırılması için uygundur.

Baumacol Derz Dolguları

Derz doldurma işlemi seramik karo döşeme sürecinde özellikle önemli bir işleve sahiptir. Derz kapatıldığında tüm bileşenleri bir arada tutarak, aynı zamanda neme karşı koruma sağlar. Tüm bunların yanı sıra, mekânda estetik bir görsellik elde edilir. Baumacol Premium Fuge (CG2WA) derz dolgusu tüm karo türleri ve alt yüzeyler için geniş kullanım amaçlı ve hızlı bir çözümdür. Baumacol PremiumFuge özellikle esnek ve su sızdırmayan bir derz dolgusudur. Küfe, dona ve kirlenmeye dayanıklı olması nedeniyle hem iç hem de dış mekânlarda mükemmel çözümler sunar. Derzlere kolay uygulanması ve derz dolgusunun eşit dağılması sayesinde, hızlı ve kolay bir uygulama sağlar, sonradan düzeltmeye olanak verir. Seramik ve mozaik karolar, hatta doğal granit taş ve porselen fayans için kullanılabilir. Hem zeminden ısıtma sistemleri hem de ıslak hacimler için uygundur. Duvar ve zeminlerde, ayrıca teras ve balkonlarda kullanılabilir. İç ve dış mekânlarda dilatasyon ve bitiş derzlerinde sürekli elastik bir derz dolgusu sağlamak için doğru seçim silikon esaslı tek bileşenli Baumacol Silikon derz dolgusu ürünüdür. Ultraviyole ışınlara, kötü hava koşullarına, mantar oluşumuna ve bakterilere karşı dayanıklı olup, su sızdırmazlık özelliğine sahiptir. İç ve dış mekânlarda seramik karo uygulamalarında, özellikle dilatasyon derzlerinin, duvar ve tavan köşe bitişlerinin ve seramik karolar ile örneğin banyo küveti, kapı kasası vb. gibi farklı malzemeler arasındaki derzlerin kapatılması için uygun bir üründür.Baumacol PremiumFuge çok tercih edilen renk tonu ile beğeninize sunulmuş olup, tasarımınızdaki renk seçimlere yakın seçenekleri kolaylıkla bulabilirsiniz.