star_border

Baumit sıvalar binaları koruyarak katma değer yaratırlar

  • Duvarlar için güçlü koruma

  • Nefes alan duvar yapıları

  • Kolay uygulama


Sıvalar, mineral esaslı malzemeler olup hem duvarların yüzeyini korur hem de boya ve son kat kaplama için gerekli alt yüzeyi oluştururlar. Baumit sıvalar mümkün olduğunca eşit nitelikte yüzeyler yaratmak, bozuk yüzeyleri düzeltmek ve duvar yapıları için dayanıklı bir koruma sağlamak üzere geliştirilmişlerdir. Baumit geniş ürün yelpazesi ile tüm uygulamalarda, yani hem yeni binalarda, hem de tadilat projelerinde kolayca uygulanabilen, nefes alan sıva sistemleri sunar.

Mineral kaplamalar

Baumit Normal Sıva Sistemi genel kullanım amaçlarına uygundur. Nefes alan bir sıva sistemi olup, yalıtım uygulanmayan tüm duvar malzemeleri üzerinde kolay ve ekonomik bir uygulama sağlar. Baumit Sıva Sistemi yüksek performanslı bir sıva sistemi olup tüm mineral esaslı alt yüzeyler, özellikle de yüksek yalıtım sağlayan duvar malzemeleri üzerinde kullanılabilir. Optimum koşullar için tasarlanmış elastikliği sayesinde, alt yüzey gerilimini en elverişli şekilde absorbe etme özelliğine sahiptir. Özel formülasyonlara sahip sıvalar, subasman alanlarında gerekli olan yalıtım ve neme karşı koruma sağlarlar. Çünkü subasman ve çevre unsurları binanın en yüksek strese maruz kalan alanlarıdır.

Dış cephe sadece binanın dış görünümünü oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda dış etkilere karşı korunmasını da sağlar. Dış cephe yıllar boyunca birçok farklı çevre etkisine maruz kalmaktadır. Bu nedenle sadece binanın malzeme özellikleri yeterli değildir, ancak sağlam bir dış kabuk binayı etkin bir şekilde koruyabilir. Birçok bina sahibi uzun bir çalışma süreci
gerektirdiğini düşünerek, çatlakların ve hasarların onarımına endişe ile yaklaşmakta ve tadilat işleminden kaçınmaktadır. Baumit bu endişeleri dikkate alarak bir çözüm üretmiştir: Eski binaların korunmasına yönelik olarak Baumit ayrıca beton yenileme işlemleri için bir ürün sistemi sunmaktadır. Bu sayede betonarme duvarların, balkonların, apartman boşluklarının ve benzeri yapıların güçlendirilmesini ve etkin bir şekilde korunmasını sağlanmaktadır.


Baumit kaplamalar hem koruma sağlar hem de nefes alma özelliğine sahiptir. Rutubet bu sayede sıva katmanı üzerinden buharlaşarak dışarı atılır. Dış cephelerde ise duvarın korunması önem kazanır. Baumit geniş ürün yelpazesi ile, tüm uygulamalarda, hem yeni binalarda, hem de tadilat projelerinde kolay uygulanan, nefes alan sıva sistemleri sunar.

1. Baumit Hafif Kaplama Sistemi

Optimum elastiklik özelliği sayesinde Baumit MPA 35 L sıvası ile alt yüzey geriliminin en uygun şekilde absorbe edilmesi sağlanır. Bu sistem tüm mineral esaslı alt yüzeyler, özellikle de yüksek yalıtım sağlayan duvar malzemeleri için uygundur. Doğru seçeneklerle kullanıldığında, yeni nesil yüksek performanslı tuğlalar için de uygundur.

2. Baumit Normal Kaplama Sistemi

Bu kaplama sistemi tüm yüzeylerde kullanılabilir, nefes alan bir sıva sistemi olup, yalıtım uygulanmayan tüm duvar malzemeleri üzerinde kolay ve ekonomik bir uygulama sağlar. Bu sistem ayrıca ses yalıtımını iyileştirir ve tüm Baumit son kat kaplama ürünleri için en uygun alt yüzeyleri yaratır.