Güçlü ve Dayanıklı Şaplar
star_border

Zeminde “kalıcı, dayanıklı ve
pratik çözümleri nasıl sağlarsınız?

Baumit Şap geleneksel bir şap ürünüdür. Yüksek kalitesi kanıtlanmış olup, alışılagelmiş tüm uygulamalar için uygundur. Ancak daha güçlü bir seçenek arıyorsanız, o zaman size Baumit’in 300 ürün serisini önerebiliriz. Artı özellikleri olarak, mekanik dayanıklılık ve basınç dayanımı sayesinde, dış mekânlarda da kullanılmak için uygundur.

Baumit şap ürünlerini seçmek için 9 neden:

  1. Kolay uygulama
  2. Kısa sürede döşemeye hazır olur
  3. Şantiyede yerden tasarruf sağlar
  4. Yerden ısıtma sistemleri için uygun
  5. Dış mekânlarda da kullanılabilir
  6. Sıfır çatlak
  7. Yüzey döşeme verimliliği yüksektir
  8. Güvenli ve güçlü malzeme
  9. Farklı uygulamalar için doğru çözüm

Nivello

DÜZ VE PÜRÜZSÜZ

Düz zeminler üretilmesi gereken tüm uygulamalarda zemin en elverişli çözüm tesviye şap ürünleridir. Çabuk uygulanmalarının yanı sıra, kolay işlenebilir olduklarından, seramik ve diğer karo türleri için mükemmel alt yüzeyler elde edilir. Bu kapsamda, zemin tesviye şap ürünleri birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bunlar örneğin, ölçümlerin büyük oranda sapma gösterdiği veya farklı yükseklik kotlarının eşitlenmesi gereken alt
yüzeylerin yenilenmesi, normal şap ürünlerinin yetersiz kaldığı çok düz yüzeyler gerektiren uygulamalar ya da çok büyük boyutlu karoların veya örneğin PVC veya muşamba gibi kaygan yüzeyli malzemelerin kullanıldığı zemin döşeme uygulamalarıdır.

Bu alanda da Baumit’in zemin tesviye şapları en doğru seçimdir. Kalsiyum sülfat esaslı (Nivello Quattro) kendinden yayılan şap formülasyonları hızlı uygulama ve/veya dayanıklılık gerektiren ve/veya yerden ısıtma sistemleri için uygun tüm uygulama ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya hazırdır. Emici alt yüzeyler üzerinde emiciliğin dengelenmesi ve aderans oluşumu için, elverişli bir tutunma sağlayan Baumit Grund veya Baumit SuperGrund astar ürünlerinin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

İç mekanlarda 1 ile 20 mm arasında katman kalınlıklarında uygulanabilen, her türlü döşeme kaplanmasından önce kullanabilen, yüksek verimli, kalsiyum sülfat bağlayıcılı kendinden yayılan şap ürünüdür. Yerden ısıtma sistemleri için uygundur. Astar kullanımı için lütfen ürün broşürüne bakınız. Çimento ve kalsiyum sülfat esaslı şap yüzeyleri, brüt beton döşemeler gibi çok emici yüzeylerde emiciliğin dengelenmesini sağlayan, kullanıma hazır, solvent içermeyen, akrilik reçine esaslı bir astar ürünüdür.

E160 & E225

ÇİMENTO ESASLI ŞAPLAR

Baumit’in geleneksel şap ürünüdür. Baumit şaplar ürün yelpazesi içinde kendini kanıtlamış en köklü üründür. Yüksek kalitesi ve mükemmel fiyat/performans oranı ile her zaman tercih edilen bir üründür. Eğer güçlü ve hızlı bir uygulama gerekiyorsa, polimer takviyeli ürün Baumit E225 Şap en uygun çözümdür. Özellikle ağır yüklere maruz kalan alanlarda bu güçlü ürünü kullanabilirsiniz. Yüksek basınç dayanımı gerektiren, ağır yüklere maruz kalan zeminlerde bu ürün en doğru seçimdir.

Baumit E160
Baumit E 160 Şap kendini kanıtlanmış bir ürün olup, alışılagelmiş tüm şap uygulamalarında kullanılabilir. Yüzer şap olarak, doğrudan beton üzerine veya betondan sonra polietilen folyo üzerine uygulanabilen hazır karışım çimento esaslı bir şap ürünüdür. Yerden ısıtma sistemleriyle birlikte kullanılabilir, dış mekânlar için de uygundur.

Baumit E225
Baumit E 225 Şap kendini kanıtlanmış bir ürün olup, ağır yüklere maruz kalan tüm şap uygulamalarında kullanılabilir. Yüzer şap olarak, doğrudan beton üzerine veya betondan sonra polietilen folyo üzerine uygulanabilen, hazır karışım çimento esaslı şap ürünüdür. Yerden ısıtma sistemleriyle birlikte kullanılabilir, dış mekânlar için de uygundur.