star_border

Baumit DesignLife

Cephelerin özgün karakterini ortaya çıkaran ve tasarımcılara sınırsız özgürlük tanıyan özel ve eşsiz doku ve renk seçenekleri Baumit DesignLife ile artık mümkün!

"Renkler yapılara hayat verir. Dokular ise karakterini belirler.”
ROBERT SCHMID

Baumit olarak, her cephenin kendine özgü bir karakteri olduğuna inanıyoruz. Tasarımcıların cephe tasarımlarında tamamen özgür olabilmesi için Baumit DesignLife ürün grubunu geliştirdik. Bir oyun hamuru gibi, tasarımcının hayal gücüyle yoğrulabilen özel sıvalarımız ve fark yaratacak son dokunuşlar katan efekt boyalarımız, cephelerde proje aşamasında özgürce tasarım yapılabilmesini sağlar.

Baumit DesingLife ürünleri; Baumit GranoporTop, Baumit PuraTop, Baumit StarTop, Baumit CreativTop, Baumit MosaikTop ve Baumit Efekt Boyalar'dan oluşan geniş bir ürün ailesine sahip. Bu ürünlerin farklı renk, tane boyutu, uygulama tekniği ve kombinasyonlarda kullanımı cepheler için sonsuz alternatif
sunar. Isı yalıtım sistemleri, sıvalı yüzeyler, kuru duvarlar, beton gibi birçok farklı alt yüzey, iç mekân duvar ve tavan, ve dış cephelerde uygulamaya uygun olan Baumit DesignLife ürün grubu yapılarda oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Baumit DesignLife ürünleri benzer yapıları sayesinde, cephelerde aynı davranarak, cephe yüzeylerinde termal gerilmeler ve bina hareketleri sırasında oluşabilecek deformasyon ve olumsuz durumların önüne geçer. Cephelerde farklı malzeme kullanımları, aynı yapıdaki Baumit DesignLife ürünlerinin farklı doku kombinasyonları ile elde edilebilir. Bu sayede proje ve uygulama aşamasında malzeme geçiş ve birleşim detayı çözümlerine gerek kalmaz. Ürünlerin ince katman ve hafif yapıya sahip olması sayesinde cephelere ek yük binmez. Baumit DesingLife ürünleri basit el aletleri ve teknikleri ile uygulanır; herhangi bir yapıştırma ve mekanik sabitlemeye gerek kalmaz.