Baumit Isı Yalıtım Sistemleri
star_border

OpenSistem

Baumit OpenSistem hem yeni yapılarda hem de cephe renovasyon uygulamalarında, her zaman en iyi çözümleri sunar. Tüm sistem bileşenleri su buharı geçirgen olup, duvarların nefes almasını sağlarlar. Böylece yaz ve kış mevsimleri boyunca optimum koşullarda yaşam alanları yaratılmış olur. Baumit OpenSistem ısı yalıtım sisteminde, 2 ila 3 mm çapta gözeneklere sahip EPS yalıtım plakaları kullanılmaktadır. Bu sayede yüksek oranda su buharı geçirgenliği elde edilmekte ve su buharının dışarı atılması sağlanmaktadır. Baumit OpenSistem ısı yalıtım sisteminin mükemmelliği sistemin temel unsuru olan, çok düşük seviyede enerji tüketimiyle üretilebilen, %99 oranında havadan meydana gelen ve sadece çok düşük oranda polistiren maddesi içeren EPS yalıtım plakalarına dayanmaktadır. 
 Bu, çevre etkileri açısından çok olumlu bir özelliktir; çünkü bu ısı yalıtım malzemelerinin üretimi çok az enerji harcanarak erçekleştirilmekte ve bu sayede de çok daha çevre dostu ısı yalıtım
sistemleri geliştirilebilmektedir.

Konforlu yaşam alanlarının yaratılmasında, sıcaklığın yanı sıra önemli bir etken de rutubettir. İç mekânlarda sıcaklık 19 ila 22°C arasında, nem ise %40 ila 60 arasında olmalıdır. Bir haneden günde yaklaşık 10 litre su buharı difüzyon yoluyla içeriden dışarı atılmaktadır. Baumit Open Sistem yüksek oranda hava alışverişi sağlayarak (aynı tuğla gibi), konforlu bir iç mekân iklimi yaratmaktadır.Baumit OpenSistem binanıza performansın ötesinde uzun yıllar boyunca korunacak görsel estetik katkıda bulunur. Baumit OpenSistem en iyi montaj teknolojilerini, su buharı gerçirgenliğini, yüksek yalıtım performansını ve yenilikçi nano teknolojilerle geliştirilmiş son kat kaplamaları bir araya getirir. Böylece, binanıza uzun yıllar boyunca kalıcı değerler katar.

Avantajlar
■ Standart düzgünlükte duvar imalatları
■ Nefes alan, yüksek geçirgenliğe sahip cepheler
■ Yoğuşmayı engelleyen malzeme
■ Konforlu iç mekân iklimleri yaratılması
■ Çabuk kuruyarak imalat sürelerini kısaltma

StarSistem

Önce güvenlik: Baumit StarSistem ile kaygısız bir geleceğe yatırım
yapın. Sadece ısı masraflarından tasarruf etmekle kalmayacak,
aynı zamanda gelecek nesillerin güvenliğine de yatırım yapmış
olacaksınız. Baumit StarSistem dış cephe ısı yalıtımında öncü Baumit’in tüm deneyimlerini bir araya getirerek, hem büyük oranda esneklik hem de darbe dayanımı sağlamaktadır... Konforlu iç mekân iklimi ve enerji tüketiminin azaltılması sayesinde, konutlarda ve işyerlerinde yüksek yaşam kalitesi sağlanır. Baumit StarSystem binanızın değerini artırır, mükemmel ısı yalıtım çözümleriyle birlikte estetik görsellikte bir bina mantolaması sunar. Kendi kendini temizleyen, kirlenmeye karşı dayanıklı ve yüksek su buharı geçirgenliğine sahip Baumit NanoporTop kaplama, hemen kullanıma hazır, kendisine özgü farklı kaplama dokuları sunan bir üründür.  
Baumit StarContact beyaz renkli bir yapıştırma ve sıva harcı olup, sadece standartlara ve yasal zorunluluklara uymanın ötesinde nitelikli bir üründür. Bu özellikleri sayesinde ani sıcaklık değişikliklerinde, rüzgâr veya başka çevresel etkiler altında, dış cephe bütünlüğünü yitirmez, yalıtım sistemi ile tuğla/blok yapısı arasında sağlanmış olan bağ zayıflamaz. Ayrıca çok güçlü bir donatı katmanı oluşturur.

Elastik ve esnek bir malzeme olması nedeniyle,
koşullar gerektirdiğinde esneyebilir ve maruz kalabileceği darbelere
karşı yüzeye dayanıklılık katar. Baumit UniPrimer Astar her türlü sentetik ve mineral dekoratif son kat
kaplama uygulanmadan önce, sert veya emici olmayan mineral esaslı
alt yüzeylerin hem de boyalı alt yüzeylerin ön hazırlığında kullanılır. Baumit StarTherm gümüş renkli bir EPS dış cephe yalıtım plakası
olup, genleştirilmiş polistren malzemeden yapılmıştır. Çok yüksek
su buharı geçirgenliğine ve mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptir.

Avantajlar:
■ Mükemmel esneklik ve darbe dayanımı
■ Olumsuz hava koşullarına karşı çok yüksek dayanıklılık
■ Kolay uygulanma
■ Mineral esaslı malzeme yanmaya karşı mükemmel dayanıklılık sağlar
■ Nesiller boyu dayanıklılık güvencesi
■ 30 yıllık deneyim
■ ETA onaylı sistem

PowerSistem

Günümüzde şiddetli hava koşulları sık sık etkisini göstermektedir. Yani
artık ideal ısı yalıtımı seçeneklerinin ötesinde, yapıların darbe dayanımı ve hava koşullarına karşı korunması daha çok ön plana çıkmaktadır. Bu koruma ancak hem sert hem de elastik olabilen bir malzeme ile sağlanabilir. Isı yalıtım sisteminin sertliği ve elastikliği mükemmel bir şekilde dengelenmiş olup, dış cepheye istenilen nitelikleri kazandırır. Özellikle çatı çıkıntıları bulunmayan modern mimaride dış cepheler yüksek oranda strese maruz kalırlar. Diğer yandan, kalın yalıtım katmanları kullanılarak yapılan ısı yalıtımı takviyesi, dar çatı çıkıntıları nedeniyle dış cephenin dayanımını ciddi oranda düşürmektedir. Her iki durumda da, Baumit PowerSistem güvenilir çözümler sunar. Dış cephenin korunması için yapısal önlemler ve ileri teknoloji yapı malzemelerinin kullanımı gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Malzemenin içine donatı filesi döşenerek, çok esnek ve güçlü bir koruyucu katman oluşturulur ve böylece dış cephenin etkin bir şekilde korunması sağlanır. Son kat olarak Baumit’in yüksek nitelikli dış cephe kaplamaları kullanılır. Bu sayede görselliğin yanı sıra alt katmanlarda neme karşı koruma sağlanır. Dış cephenin dayanım sınıfı, doğrudan sigorta primleri üzerine etki
edebilmektedir. Bu nedenle birbirine mükemmel uyum sağlayan
ürünlerin kullanılması halinde, darbe dayanımı, hava koşullarına ve
ısıya karşı dayanıklılık da sağlanmaktadır.


Baştan koruma önlemleri almak, sonradan çıkacak hasarların
onarımına katlanmaktan daha iyi bir çözümdür. Kendi alanında
öncü olan Baumit’in yeni ısı yalıtım sistemi Baumit PowerSistem’i bu
amaçla geliştirmiştir. Baumit PowerFlex ile elde edilen donatı uygulamaları bu sistemin en önemli unsurudur. Başarılı bir Baumit ARGE buluşu olan bu kıvamlı sıva harcı hiç çimento içermez. Özellikle nitelikli bağlayıcı maddeleri, çok elastik aramid elyafları ve hassas olarak ayarlanmış dolgu maddeleri sayesinde Baumit PowerSistem ısı yalıtımında en yüksek koruma etkisini sağlar. Baumit PowerSistem için ideal kullanım alanı, Baumit StarTherm ve ProTherm ısı yalıtım plakalarının kullanıldığı, daha yüksek esnekliğin istendiği uygulamalardır. Baumit PowerSistem çok dayanıklı bir ısı yalıtım sistemidir!

Avantajlar:
■ Çok etkin darbe dayanımı
■ Her mevsimde hava koşullarına karşı koruma
■ Isı yalıtımı ve esneklik bir arada
■ Yüksek mekanik strese maruz kalan alanlar için
■ Elastik son kat kaplama

ProSistem

Baumit Pro Isı Yalıtım Sistemi mükemmel ve güvenilir yalıtım özelliklerini en iyi fiyat/performans oranı ile bir araya getirir. Özellikle gayrimenkul ve renovasyon projeleri için geliştirilmiş olan Baumit ProSistem ile optimum korumalı ve dayanıklı cepheler oluşturulur.
Profesyonel sistemlerin uygulandığı apartman veya büyük ölçekli projeler için geliştirilmiş olan Baumit Pro Isı Yalıtım Sistemi, yeni yapılarda veya ısı yalıtım tadilatlarında test edilmiş ve güvenilir bir kalite sunar: Pro Sistem istenirse MineralTherm ile birlikte de kurulabilir, böylece sistemin yangın sınıfı ve ses yalıtımı özellikleri de geliştirilmiş olur. Elverişli bir mekân konforuna ancak ısı kaybı önlenerek ulaşılabilir. Baumit Pro Isı Yalıtım Sistemi, yapıyı sıcak tutan bir manto gibi sararak ısının içeride gerektiği yerlerde korunmasını sağlar. İç mekânlarda masif duvar yapıları ısıyı hapsederek dışarı iletilmesini engellerler. Duvarlar hapsedilen bu ısıyı radyan ısı olarak, adeta bir şömine gibi mekâna geri verirler. Böylelikle, siz bir yandan mekân konforunun keyfini çıkarırken, diğer yandan ısınma giderlerinden tasarruf etmiş olursunuz.


 Ayrıca, iyi bir pencere yalıtımı ve doğru havalandırma ile konut iklimini daha da iyileştirerek optimum bir düzeye getirebilirsiniz.Baumit Pro Isı Yalıtım sistemi özellikle ticari uygulamalar için tasarlanmış olup, hem yeni binalarda hem de cephe renovasyon uygulamalarında sertifikalı, güvenilir bir kalite sunmaktadır. Baumit Pro sağladığı optimum korumanın yanı sıra, ekonomik anlamda maliyet bilincine katkıda bulunur. Apartmanların veya daha büyük binaların inşaatında, profesyonel bir ısı yalıtım sistemi, yani Baumit ProSistem ile işler her zaman yolunda gider. Hızlı uygulama sayesinde hem mesai saatlerinden hem de toplam inşaat süresinden, yani iki kez zamandan tasarruf edilir. Kolay uygulanan Baumit GranoporTop kaplama, yapıştırma ve sıva harcı ile birlikte çok elverişli bir fiyat performans oranı sunmaktadır.